Odpowiedni klimat dla ptaków

Kraska zwyczajna to ptak, który w licznych częściach kraju znany jest pod nazwą siwki. Jest to średniej wielkości ptak , będący przedstawicielem krasek, którego tryb życia na pewno uznać można za wędrowny. Kraska zwyczajna zamieszkuje tereny prawie całej Europy. Szczególnie natomiast upodobała sobie tereny południowe oraz północny wschód od strony Bałtyku i Rosji.

Kraskę spotkać można także w środkowej i południowej Azji i północnozachodniej Afryce. Ostatnimi laty można zauważyć spory spadek liczby osobników tego gatunku. Można powiedzieć, że w niektórych krajach nie spotyka się go już w ogóle. Warto wspomnieć, iż pośród wszystkich kraskowatych, to właśnie kraska zwyczajna jest jedynym reprezentantem, którego można zobaczyć w Europie.

Ubarwienie ptaków

O południowym pochodzeniu kraski mówi jej egzotyczne ubarwienie, które jest w oryginalnym, niebiesko rdzawym kolorze. Kraska zwyczajna nie wyróżnia się dymorfizmem płciowym. Różnice tkwią natomiast w porach roku, w trakcie których odpowiednia płeć zmienia swoje upierzenie. Budowa ciała kraski zwyczajnej jest krępa, a skrzydła są zaokrąglone. Kraska zwyczajna wyposażona jest również w niezwykle silny, czarny dziób oraz nogi, które mają typowy żółtawy kolor. Czytaj dalej Odpowiedni klimat dla ptaków